בחרתם את היעד הבא לחופשה שלכם והחלטתם להזמין טיסה לארצות הברית. רק מהמחשבה ההתרגשות עולה, ארץ האפשרויות הגדולה. בין אם אתם בוחרים טיסה לניו יורק בחוף המזרחי או טיסה ללוס אנג'לס בחוף המערבי, עליכם להוציא ויזה כדי להיכנס לתחומה של המעצמה הזו.

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב ארוך ומייגע, צריך למלא טפסים, לקבוע פגישה בשגרירות, לעבור ראיון וכמובן לשלם סכום נכבד. אם התמזל מזלכם, אתם תקבלו אישור ותהיה לכם ויזה. אם לא נפל בחלקכם המזל, תצאו בידיים ריקות ותיאלצו להגיש בקשה פעם נוספת.

אז מה אתם צריכים להביא אתכם לראיון?

טרם הפגישה תמלאו טופס בקשה לוויזה. תמצאו את הטופס באתר השגרירות האמריקאית. זהו טופס ארוך ולוקח זמן למלא אותו, הוא כולל בתוכו, פרטים אישיים, כולל עיסוקכם, סיבת ביקורכם בארה"ב ועוד שאלות רבות. שימו לב כי את הטופס יש למלא בשפה האנגלית בלבד.

מכתב הזמנה לראיון, לא כל מי שמגיע לשגרירות יכול להיכנס אליה. עליכם להביא אתכם את מכתב ההזמנה לראיון על מנת שהכניסה לשגרירות תתאפשר לכם בקלות. אישור תשלום האגרה, את האגרה תכלו לשלם דרך האתר, אפשר לקבל שובר לתשלום בדואר או לשלם בטלפון. תמונת פספורט ודרכון שתקף ל 6 חודשים לפחות. מומלץ לצרף גם דרכונים ישנים במידה ויש לכם אותם.

היערכו לראיון עם המראיין, היעזרו בכתבות באינטרנט או עם סוכנות נסיעות. הריאיון אורך מספר דקות לרוב רק בשפה האנגלית, יש נציגים שיודעם גם עברית אבל לא כדאי לבנות על זה. התהליך להוצאת ויזה לארה"ב היא ארוכה וכרוכה במילוי טפסים וניירת וכמובן עולה לא מעט כסף, ויזה לארה"ב עושים באמסלם תיירות ונופש, הליווי שתקבלו יקל עליכם את כל תהליך הוצאת הויזה.

עכשיו שיש לכם את כל מה שאתם צריכים לראיון, אתם ממתינים בקוצר רוח ליום המיוחל. קחו בחשבון שזמני ההמתנה לרוב ארוכים מאוד, היעזרו בסבלנות והקפידו להישמע להוראות ההתנהגות במקום. הן כתובות בשגרירות ומפורסמות באתר השגרירות גם כן. דבר נוסף, אם תכננתם להעביר את זמן ההמתנה בטלפון הנייד כדאי שתדעו, עם הגעתכם לשגרירות אתם מפקידים את תיקכם ואת הנייד. הצטיידו בספר טוב כדי להעביר את הזמן בנחת.